Lavkarbo pannekaker med blåbærkrem

Disse pannekakene er mektige og du spiser garantert ikke mange av dem – enten du velger å ha dem som middagspannekaker eller som her med kremfyll. Du får dem ikke like tynne som vanlige pannekaker, og de må stekes på lav varme. Litt tid med andre ord.

Antall pannekaker du får ut av denne røren avhenger litt av hvor store du lager dem og hvor tynne du klarer å få dem. Til middag har du til tre personer vil jeg tro.

  • 3 egg
  • 2 dl kremfløte
  • 3/4 dl mandelmel (avfettet, ikke malte mandler)
  • 1 ss fiberhusk/psyllium
  • 2 ts johannesbrødkjernemel
  • litt salt
  • evt 1-2 ss tagatesse
  • vann/melk

Visp sammen egg og fløte. Bland det tørre og rør det inn. La røren svelle i en halvtimes tid. Før du begynner å steke, spe med vann eller melk til passe konsistens. Stek på lav varme og snu dem forsiktig.

Stek pannekaker på lav varme. Avkjøl.

Kremfyll:

  • Kremfløte
  • Blåbær
  • Tagatesse

Her er ingen mengdeangivelse, dette er kun for å vise hva pannekakene kan fylles med.

Pisk krem. Rør blåbær med litt tagatesse, smak deg fram til hvor søtt du vil ha det. Vend blåbærene lett inn i kremen, la det gjerne være litt marmorert. Legg en god klatt krem på hver pannekake og rull dem sammen. Skjær pannekakene i to og server.

Jeg setter stor pris på et par ord fra deg som leser.

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..