Denne kaken er en gjenganger i heimen, og særlig om man skal på biltur eller fottur for den del. Den tåler det meste, et opphold i ryggsekken i ulendt terreng – og den smaker like godt. Skal kaken tas med på tur, er det praktisk å bake den i langpanne.
Oppskriften er slik:
- 300 g smør
- 4 dl sukker (kan reduseres om du ønsker det)
- 4 egg
- 4 ts ekte vaniljesukker
- 6 dl fin spelt
- 2 ts bakepulver
- 1 dl melk
Topping
- 2 dl hakkede mandler eller mandelflak
- 6 ss sukker
- 100 g smør
- 2 ss fin spelt
- 2 ss melk
Kakebunnen lages slik:
Rør smør og sukker luftig. Ha i eggene, et av gangen. Bland mel, bakepulver og vaniljesukker rør det inn vekselvis med melken. Ha røren i en kledt liten langpanne. Den kan også stekes i form 24-26 for en rund og høy kake. Stek nederst i ovnen i 20-30 minutter, alt etter størrelse på formen. Deigen skal så vidt ha satt seg.
Bland alt til toppingen i en gryte og varm opp under omrøring. Hell dette over den varme kaken og stek videre i 5-10 minutter til toppingen har fått en fin og gyllen farge. Avkjøl på rist. Skjær i passe biter og ha i tett boks med på tur.
Por favor Anne, me responda porque na Noruega se chama o doce de colostro de dança bezerro?
Hi Mara. Hope it’s ok with you that I answer in english.
I’ll check things out and write you an email next weekend, ok?
Dette var etter hva jeg kan huske noe av det første jeg lærte meg å bake en gang for mange hundre år siden. Det var dog en ferdig pose antagelig fra Freia, men uansett så må en jo begynne et sted.
Dette er en av verstingene for mange og det begynte du med? 🙂
Jeg husker ikke helt men gikk antagelig i 5-7 klasse. Så mange år siden.