Vi skriver midten av november og det nærmer seg jul med stormskritt. Jeg liker å være tidlig ute med julebaksten for å slippe stresset i desember. Fem sorter deig er klar til utbaking, noen må ha et døgn i kjøleskap først. Og innimellom baking og oppvask har man kunnet sitte på terrassen med en kopp kaffe. Midt i november. I t-skjorte.
Lite julestemning foreløpig, men kanskje den kommer litt om litt med lukt av julekaker i heimen. Noen kaker blir bakt ut i dag, resten får vente et par dager. I morgen er det dags for lefsebaking hos svigermor.
Sortene jeg har startet med er disse: Sirupssnipper, pepperkaker, berlinerkranser, koriandernøtter og ingefærkaker. Alle er laget med fiberfin i deigen, men med vanlig sukker. Om du vil bruke sukrin går det helt fint.